شورای عالی بورس: دامنه نوسان ۵ درصد باقی ماند/مبنای محاسبه حجم مبنا روال فعلی است

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ – ساعت ۱۴:۰۲

جلسه شورای عالی بورس عصر دیروز سه شنبه، بیستم اسفندماه در محل سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در ملاصدرا برگزار و مقرر شد تا فعالیت بازار با دامنه نوسان ۵ درصد ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران به نقل از سنا، فرهاد دژپسند؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی بورس در پایان این جلسه گفت: با اجماع نظر حاضرین در جلسه شورای عالی بورس قرار شد دامنه نوسان ۵ درصد باقی بماند.همچنین اِعمال حجم مبنا بر اساس مصوبه اخیر سازمان بورس ادامه یابد.

وی در خصوص نحوه اجرای عرضه اولیه ها افزود:قرار شد عرضه های اولیه در روزهای باقی مانده از سال و در ابتدای سال جدید با شتاب بیشتری صورت گیرد.

رئیس جمهور از عرضه سهام دولت حمایت می کند

وزیر اقتصاد با تاکید بر حمایت دولت از توسعه بازار سرمایه گفت:دولت و شخص رئیس جمهور همواره از عرضه سهام دولتی در بورس حمایت می کند.بر این اساس تصویب آئین نامه هایی که در اجرای بودجه سال ۹۹ ضروری است را در اولین فرصت در دولت مطرح می کنیم و ساز و کار عرضه سهام دولت در اولین جلسه شورای عالی بورس مطرح خواهد شد.

وی این اقدام را «فرصتی طلایی» خواند و خاطرنشان کرد: عرضه سهام دولتی و عرضه های اولیه متعلق به نهادهای عمومی غیر دولتی مانند سازمان تامین اجتماعی،صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری در دستور کار است و تلاش ما بر این است تا از طریق افزایش عرضه های اولیه، به مطالبات گسترده و صحیح مردم پاسخگو باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به امکان معامله اوراق گام ، افزود: در بودجه  سال ۹۹ نیز ، موضوع عرضه های اولیه و عرضه سهام شرکت های دولتی لحاظ می شود تا از این طریق ، ورود شرکت های جدید با عرضه های اولیه پوشش داده شود.

نویسنده : admin

مشاهده همه نوشته ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک پاسخ

نام * تارنما